У країні достатньо потенціалу для переробки сої у якісніші продукти. Експерти вважають, що вітчизняна промисловість може збільшити ефективність використання кормів для годівлі худоби та експортувати готову дорожчу продукцію до ЄС. Про це йдеться в матеріалі Agronews.
Зараз ефективність використання кормів в Україні в два рази нижча, ніж у країнах Європейського Союзу та США. Однак Україна має високий потенціал, може переробляти та конвертувати соєві боби в якісніший і дорожчий продукт. Завдяки сучасним технологіям збалансувати корм можна практично ідеально, знизивши таким чином витрати на виробництво продукції тваринництва. Це й довели розвинені країни. Тому продовжувати експорт дешевої сировини до ЄС, не розвиваючи власне виробництво, — велика помилка.
Сою переробляють на корм та для харчової промисловості. Для виробництва якісних харчових продуктів із сої заводи вже осучаснено. За кілька останніх років обсяги сої, що переробляється, а не йде відразу на експорт, помітно зросли.
До 2017 року кількість сировини, що йшла на переробку, становила 22-25% від всього врожаю сої. У маркетинговому році 2018/2019 цей показник склав 34%, а цьогоріч — 41%. Виробничі потужності з переробки сої швидко зростають.
Ситуація на ринку особливо складна для дрібних виробників: у сезоні 2018/2019 вони були змушені висіяти сою за курсом 27 грн за долар, а продати при курсі 24 грн. До того ж через коливання цін виробникам довелося продавати соєві боби на 15-20% дешевше, ніж передбачалося. Тому виробники змушені будуть робити акцент на інших культурах, а також задуматися над можливостями на переробному ринку.
Питання модернізації переробної галузі для збільшення ефективності використання кормів постає особливо гостро. Використовувати корм без оболонок вигідніше, адже таким чином з сировини отримують більшу кількість протеїнів, білків та амінокислот. Завдяки вищій продуктивності корму зростає й прибуток.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: