Кожен фермер, який займається розведенням і вирощуванням свиней, знає, що запорукою їхньої високої продуктивності є три фактори: порода, спадковість й умови утримання. Годування тварин збалансованими кормами та правильно організоване відгодовування забезпечує стабільний дохід від свинарської справи.
Відгодовування свиней здійснюється з метою отримання різних видів м’яса або сала. Відтак, є:
Зауважте, що зараз українські споживачі обирають переважно нежирне м’ясо, тому виробники свинини віддають перевагу саме м’ясному відгодовуванню.
М’ясне відгодовування починається, коли підсвинки досягають тримісячного віку й триває, доки вони не набирають масу у 100–120 кг. Існує інтенсивний і малонтенсивний види відгодовування. За малоінтенсивного вігодовування свині повільно набирають масу; воно доцільне, якщо у фермера є велика кількість дешевого, але не дуже поживного корму. При інтенсивному вигодовуванні важлива і порода, й збалансований раціон, у якому має бути не менше 115 г перетравного протеїну на кормову одиницю.
Раціон підсвинка при беконному відгодовуванні складається з 3 кг трави, 1,5 кг висівок, 2 кг овочів, солі та спеціальних добавок. Тварин годують двічі на день та практикують вигули для збільшення апетиту.
Якщо ж хочете вирощувати поросят задля сала, годуйте їх кормами, у яких багато вуглеводів. Можна додавати до раціону до 3 кг зерна (зазвичай, просо або ячмінь).
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: