Штучний захист бджіл від кліща Varroa: результати дослідження

Вчені знайшли штучний захист бджіл від вірусів, зокрема від кліща Varroa, який є одним із найбільш небезпечних. Результати проведеного дослідження пошкодження генів допоможуть боротися з хворобою та її збудником.

Штучний захист бджіл від кліща Varroa: результати дослідження | MIZEZ

Отримані дані

У результаті дослідження було створено штучні мікроби кишкового тракту, які здатні захистити медоносних бджіл від кліща. Принцип дії паличкоподібних бактерій Snodgrassella полягає в тому, що вони «обманюють» ворогів комахи і ведуть їх до самознищення. Вони також пригнічують активність вірусу та генів кліща, тому шкода, нанесена бджолам, суттєво зменшуються.

Дослідники зазначають, що створення дволанцюгової молекули РНК (які виробляються бактерією) для лікування бджіл є достатньо дорогим. Також такий матеріал швидко псується.

Штучні мікроби допомагають захистити навіть молодих бджіл — у результаті, запевняють науковці, випадки захворювання зменшуються.

Епідеміолог медоносних бджіл з Університету Меріленду Денніс ван Енгельсдорп зазначив:

«Використання бактерій для вироблення дволанцюгової РНК, — це справді інноваційний та крутий спосіб впровадження такої унікальної системи».

Застереження науковців

Отримані результати дослідження також супроводжувалися коментарями науковців, які висловили певні застереження. По-перше, втілити все це на практиці можна буде не скоро. По-друге, будуть і певні труднощі із самою реалізацією програми, адже лабораторні дослідження — це одне, а ось практика — зовсім інше.

Ще одне застереження полягає у наступному: пригнічення генів також вимагає певного регламенту щодо того, як оцінювати ефективність отриманого результату. Це вимагає багато часу та людських ресурсів.

Редакційна команда MIZEZ

Лінник Лариса

Схожі статті по темі: