Рейдерські загарбання землі стали серйозною проблемою останніх років. І здавалося б, зараз не дев’яності й майно та землю вже нібито не “віджимають”. А ні. Ще й як віджимають. Особливо під час карантину. За останні кілька тижнів випадків мародерства, на жаль, значно побільшало.
Найчастіше рейдери діють грубо, чітко і сплановано, і завдяки цьому “виграють”. А от в аграріїв стратегія оборони дуже часто непродумана: всі сподіваються, що біда їх омине. А вона інколи не оминає. Між тим, озброївшись юридичними знаннями (а не вилами, якими атаку мародерів можна відбити лише на певний час), можна не лише підтвердити права власності на свою землю, а й справедливо покарати рейдера.
Найчастіше рейдери діють такими способами:
Найчастіше буває так, що постраждалий фермер одразу подає скаргу в Міністерство юстиції про незаконні реєстраційні дії. Через кілька місяців йому приходить очікувана відповідь, але за цей час рейдер може просто зібрати врожай і (як варіант) зникнути, не залишивши ані зернини.
Пропонуємо більш ефективну схему поведінки в такій ситуації. Отже, якщо ваші землі опинилися під загрозою, ви маєте:
А коли рейдер опиниться за ґратами, треба відновлювати свій бізнес і жити далі. Адже з кожної ситуації, навіть такої як рейдерське загарбання землі, можна взяти зиск. По-перше, це досвід захисту свого майна, а по-друге… Навряд чи хтось насмілиться спробувати відібрати господарство у людини, яка вже одного разу його успішно захистила.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: