Дуже часто однією з головних причин зниження врожаю соняшнику є велика кількість бур’янів, що засмічують посіви. Найбільш шкідливими є пізні ярі, багаторічні коренепаросткові та карантинні бур’яни. Вони конкурують із соняшником за вологу, поживні речовини, світло та спричиняють розповсюдження хвороб і шкідників. На полях, засмічених бур’янами, знижується ефективність внесення мінеральних добрив, ускладнюється догляд за посівами, а згодом — і збирання врожаю.
Основних типів засмічення посівів соняшнику є три (в реальних умовах вони часто комбінуються):
Обов’язково дотримуйтеся правил сівозміни. Найкраще соняшник росте після зернової та силосної кукурудзи, озимих та ярих колосових культур. На те ж місце соняшник рекомендують висівати лише через 6–8 років.
Обробіток ґрунту. Після зернових застосовують лущення стерні після жнив, а потім проводять глибоку оранку. Якщо після лущення стерні бур’яни знову відростають, поле слід обробити гербіцидами на основі гліфосфатів.
Весняний догляд. Навесні для захисту посівів від однодольних і дводольних бур’янів можна застосовувати ґрунтові гербіциди, діючою речовиною яких є прометрин та ацетохлор. Якщо ви не вносите ґрунтові гербіциди, бур’яни можна знищити за допомогою культивації перед посівом, післясходовим боронуванням та відповідним міжрядним обробітком посівів соняшника.
Схожі статті по темі: