Ефективне знищення дводольних бур’янів у посівах сої

Незважаючи на, здавалося б, сприятливі весняні умови, рослини сої можуть опинитися під загрозою. Адже достатній рівень вологи та підвищені температури стимулюють також ріст бур’янів, які розвиваються значно швидше від культурних рослин і споживають призначені їм ресурси. Через недостатньо ефективний чи несвоєчасний контроль аграрії ризикують втратити до половини майбутнього врожаю.

Ефективне знищення дводольних бур’янів у посівах сої

«Соя на початкових етапах органогенезу сильно потерпає від забур’яненості, особливо якщо не застосовувалися ґрунтові гербіциди, і на полі присутні дводольні бур’яни». 

Зазначає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець

«Ця культура має тривалий гербокритичний період, упродовж якого вона не може повноцінно конкурувати із сегетальною рослинністю за світло, простір, вологу та елементи живлення. Тож окрім того, що сою необхідно висівати у чисте від бур’янів поле, вона обов’язково потребує післясходового захисту. Тому щоб створити їй безконкурентне середовище для повноцінного росту та розвитку на початкових етапах, необхідно неодмінно застосовувати страхові гербіциди».

Для надійного контролю дводольних бур’янів у посівах сої Олександр рекомендує високоефективний гербіцид Флагман Екстра (бентазон, 360 г/л + ацифлуорфен, 160 г/л). 

Бентазон, що входить до його складу, володіє контактною дією. Він поглинається листковим апаратом у місці попадання і блокує фотосинтетичний транспорт електронів, внаслідок чого бур’яни припиняють ріст, у них руйнується клітинна мембрана, і вони в подальшому гинуть. 

Ацифлуорфен володіє контактною та системною діями. Він проникає до бур’янів як через листковий апарат, так і через коріння, і може рухатись по рослині акропетально. Ця діюча речовина інгібує фермент, який бере участь у синтезі хлорофілу, що призводить до руйнування клітинної мембрани і, відповідно, повного знищення бур’янів. 

За рахунок такої комбінації діючих речовин препарат контролює максимально широкий спектр однорічних і деяких багаторічних дводольних видів бур’янів, серед яких й такі шкодочинні, як:

  • лобода (види);
  • щириця (види);
  • гірчак (види);
  • паслін чорний;
  • амброзія полинолиста;
  • хрестоцвіті (види);
  • падалиця соняшника та ріпака (зокрема і стійкі до імідазолінонів). 

Водночас він є «м’яким» до рослин сої і не має післядії на наступні культури в сівозміні.

Флагман Екстра має досить широке технологічне вікно застосування — від одного до чотирьох трійчастих листків культури. Однак, як показують дослідження, за необхідності, його можна застосовувати й до появи першого трійчастого листка — по примордіальних листках. Максимальний ефект забезпечується при рівномірному покритті поверхні бур’янів робочим розчином.

За матеріалами «UKRAVIT»

Схожі статті по темі:

asdf