Переваги інтенсивного вирощування ліщини

Останнім часом аграрії почали активно застосовувати інтенсивну технологію виробництва фундука (ліщини) у своїх господарствах. Про це пише прес-служба аналітичної платформи east-fruit. 

Плоди за такої технології можна збирати доволі рано, догляд за горіховим садом механізований, а для збору не потрібно залучати велику кількість робітників. До того ж, господар з 1 гектара може отримати вдвічі більший прибуток, ніж зазвичай. Що ж це за диво-технологія? Дізнайтеся разом з MIZEZ.

Ключові принципи нової технології вирощування ліщини

За нової технології на 1 гектар площі висаджується близько 5 тис. саджанців ліщини (0,7 екземпляра на 3 м міжряддя). Це вдесятеро більше, ніж за традиційної технології вирощування фундуку, коли на 1 гектар висаджується приблизно півтисячі саджанців. 

Таким чином значно зменшується площа землі, що використовується під горіховий сад, а врожай горіхів збільшується. Тож ця технологія якомога краще підходить дрібним землевласникам. За інтенсивної технології фермер отримує з одного гектара близько 10 тонн горіхів, тоді як звичайний горіховий сад може дати лише 2,5 тонни.

При вирощуванні саду за високонтенсивною технологією зменшуються витрати на добрива та ЗЗР. Також горіхи збирати значно зручніше, адже крони дерев сформовані у вигляді веретена та присутня розтяжка на шпалері.

Якщо погодно-кліматичні умови сприятливі, ліщина дає врожай вже на 4 рік вирощування, а весь сад окупається приблизно через 6 років.

Згідно з даними експертів аналітичної платформи east-fruit, під вирощування різних видів горіхів в Україні відведено 8000 тис га сільськогосподарських земель, де частка ліщини складає приблизно 3,5 тис. га. 

Світовий попит на цей вид горіхів зростає на понад 6%, тому сировину можна успішно експортувати або ж реалізовувати на внутрішньому ринку.

Редакційна команда MIZEZ

Нижник Марія

Схожі статті по темі:

asdf