Протягом наступних 10 років Україна продовжить покращувати свої непогані позиції на світовому ринку зерна і потенційно увійде в ТОП-5 країн експортерів зернових. Про це свідчать прогнози Організації економічного співробітництва та розвитку і Всесвітньої продовольчої організації, повідомила пресслужба асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".
Очікується, що на світовому ринку збережеться тенденція до збільшення виробництва зернових. На тлі зростання врожайності світове виробництво підвищиться на 375 млн тонн і перевищить 3 млрд тонн. Зокрема, світове виробництво пшениці збільшиться на 86 млн тонн – до 839 млн тонн, прогнозують аналітики.
За їхніми даними, виробництво пшениці в Україні на кінець 2029 року сягне 34 млн тонн або 4,1% світового виробництва. Для порівняння, в 2019 році виробництво пшениці було 28 млн тонн або 3,7% світового виробництва.
"Не дивлячись на те, що посівні площі під пшеницею, очікувано, залишаться майже незмінними, нарощування виробництва буде досягнуто за рахунок збільшення продуктивності на 20%. Також очікується, що Україна і надалі буде збільшувати експорт пшениці, і на кінець 2029 року його буде складати близько 25 млн тонн. Завдяки збільшенню врожайності Україна продовжить зміцнювати свої позиції як один зі світових лідерів-експортерів, і на кінець 2029 року частка України на світовому ринку складе близько 12%. Отже, в кінці 2029 року Україна буде займати шосте місце з виробництва пшениці і розділить з Канадою четверте місце за обсягом її експорту", – відзначається в прогнозах.
Читайте також: ЧИ МОЖНА СІЯТИ ПШЕНИЦЮ ПІСЛЯ ПШЕНИЦІ?
За прогнозами, світове виробництво кукурудзи збільшиться на 193 млн тонн – до 1,3 млрд тонн. Україна і далі буде збільшувати обсяги виробництва кукурудзи. До кінця 2029 року виробництво кукурудзи в Україні збільшиться на 14% – до 39 млн тонн, або 3% світового виробництва (7 місце в світі). Посівні площі під кукурудзу залишаться незмінними, а продуктивність збільшиться.
Очікується, що частка України в світовому експорті кукурудзи трохи зменшиться – з 17% в 2019 році до 16% в 2029 році. При цьому, Україна має намір збільшити обсяги експорту кукурудзи до 31 млн тонн (4 місце в світі).
"Що стосується інших зернових, таких як ячмінь, овес і жито, то на кінець наступного десятиліття прогнозується світове збільшення їх виробництва до 319 млн тонн. В Україні очікується збільшення загального виробництва цих культур більш ніж на 1 млн тонн – до 11,6 млн тонн , в результаті чого наша країна буде і надалі утримувати 8 місце з виробництва цих зернових. Експорт збільшиться з 5,2 млн тонн в 2019 році – до 6,4 млн тонн в 2029 році, тим самим зміцнюючи свої позиції на світовому ринку і посідаючи 5 місце в світі , – додали в УКАБ.
Нагадаємо, раніше аграрне інтернет-видання "MIZEZ" з'ясовували преспективи вирощування спельти в Україні
Схожі статті по темі: