Цьогорічна весна стала доволі складною для українських аграріїв. Посівна через незвичне березневе тепло розпочалася рано. Початок квітня видався жарким і посушливим. А вже у середині квітня тепла погода чергувалася з холодною та вітряною. Подекуди шкоди посівам і цвітінню плодових дерев завдали нічні заморозки. Температурні гойдалки негативно вплинули на розвиток сходів ярого ячменю та ярої пшениці.
Поривчастий і сильний вітер спричинив висушування верхнього шару ґрунту та ще більше посилив вплив посухи. Однак такі погодні умови були несприятливими не лише для рослин, а й для шкідників: їхнього розвитку та розмноження.
У Миколаївській, Одеській, Херсонській областях спостерігається активність клопа шкідливої черепашки, що вже вийшов з місць зимівлі. В інших регіонах через прохолодну погоду його активність поки низька. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Від 1 до 3% рослин на 3–12% посівних площ пошкодили личинки хлібної жужелиці. У Запорізькій області виявили найбільшу кількість личинок цього шкідника, але такі осередки вже успішно локалізовані.
В Одеській області наприкінці квітня — на початку травня експерти прогнозують масове заляльковування личинок туруна, якщо погода виявиться сприятливою для шкідника.
На Закарпатті спостерігається літ чорної пшеничної, гессенської та шведських злакових мух.
Посіви озимого ріпаку в доброму стані. Однак подекуди на рослинах у Київській, Полтавській, Черкаській, Тернопільській та Миколаївській областях розвиваються такі шкідники як стебловий капустяний і великий ріпаковий прихованохоботники, хрестоцвіті блішки. Триває літ білокрилки, капустяного білана та бронзівки волохатої.
У всіх областях, де є посіви буряка, триває вихід бурякових довгоносиків. На полях, з яких уже був зібраний урожай буряків, експерти знаходять до 2 екземплярів звичайного бурякового довгоносика на м².
У сходах гороху спостерігаються жуки піщаного мідляка та бульбочкові довгоносики, які подекуди пошкодили до 6% рослин. Найбільше екземплярів піщаного мідляка наразі у Херсонській області — до 3 на м². Окрім гороху, він також заселяє крайові смуги посівів ріпаку та озимих зернових. Найближчим часом очікується поява піщаного мідляка на соняшнику та кукурудзі.
Ґрунтові шкідники (як-от ковалики, хлібні жуки, хрущі) спостерігаються у різних областях: їхня чисельність від 1 до 6 екземплярів на м². Вони харчуються переважно корінням озимих та ярих зернових, а також плодових і ягідних культур.
Схожі статті по темі: