Малину здавна цінують за чудові смакові якості та лікувальні властивості: у цій ягоді багато вітаміну С та саліцилової кислоти. Плодоносити ця культура починає вже на наступний рік після висаджування, а приблизно на третій-п’ятий рік можна отримати понад 70 центнерів малини з гектара.
Ґрунт. Протягом усього періоду вегетації треба проводити до 10 розпушувань ґрунту в міжряддях (на глибину від 5 до 8 см), щоб не допустити появи бур’янів. Восени міжряддя слід розпушити на глибину в середньому 13 см.
Спосіб вирощування. Загалом є два способи вирощування малини: кущовий і смуговий.
Догляд за культурою. Вирощуючи малину, не забувайте своєчасно обрізати пагони. Після збирання врожаю слід видалити дворічні стебла. А весною стебла зазвичай обрізають над розвиненою брунькою на висоті 150–160 см.
Підживлення. Під однорічні та дворічні кущі навесні вносять азотні добрива — 60 кг діючої речовини на гектар. Коли малина досягне трирічного віку, восени під час оранки слід вносити вже мінеральні добрива (в середньому 50 кг на гектар) та раз на кілька років — органічні.
Полив. Малина є вологолюбною культурою, тому слід не забувати про регулярний полив, особливо у південних областях. Дуже ретельно рослину слід поливати під час цвітіння та у період збору ягід.
Одними з кращих сортів цієї ягоди спеціалісти називають такі: Осіння, Космічна, Персея, Саня, Феномен.
Вирощуйте малину правильно й вона обов’язково віддячить вам хорошим урожаєм!
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: