У зв’язку з весняними посушливими явищами науковці Інституту агроекології і природокористування НААН України дали декілька рекомендацій щодо подолання їх негативних наслідків. Оскільки верхній шар ґрунту недостатньо зволожений (у майбутньому це може призвести до погіршення врожайності багатьох культур), вони також вважають доцільним вжити загальнодержавних заходів для боротьби із посухою.
На початку квітня значно погіршився рівень зволоження ґрунту у верхньому шарі. Так, на глибині від 0 до 100 см умови зволоження назвали кризовими. Найнижчі запаси вологи зафіксовані у трьох областях:
У період з 15 березня до 5 квітня запаси вологи знизилися від 4 до 20 мм. У багатьох областях України знизилася кількість продуктивної вологи, за винятком:
Критична ситуація спостерігається в кореневмісному шарі, а також у поверхневому. Засуха негативно впливає на схожість і розвиток багатьох культур, адже їм просто немає звідки брати вологу. Усе це негативно вплине на врожай цього року, якщо не вжити додаткових заходів для протидії.
Науковці НААН Олександр Тараріко і Тетяна Ільєнко говорять про те, що потрібна розробка заходів для зменшення наслідків весняної посухи на державному та регіональному рівнях. Є потреба у робочій групі, яка допоможе створити перелік можливих заходів, які допоможуть подолати посуху та зберегти врожай.
Своєчасне створення робочих груп та розробка заходів необхідне вже зараз, це не можна відкладати на потім, кажуть фахівці. Чим швидше будуть прийняті рішення, тим більша ймовірність того, що врожай буде збережено на належному рівні.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: