Чи вигідно вирощувати артишок в Україні?

Артишок це популярна та корисна рослина з родини Айстрові, що має великі обсяги споживання в усьому світі. Однак українські фермери й досі не наважуються відводити великі земельні ділянки під вирощування артишоку. А дарма. Це доволі невибаглива морозостійка культура, що добре підходить для середньої смуги України. 

Артишок хворіє мало, а шкідникам рослина теж не дуже смакує. Тому вирощувати його можна навіть без застосування отрутохімікатів на органічних фермах.

В цьому році хочемо спробувати висадити під Києвом, подивимося як зимуватиме в умовах середньої смуги України”, — розповів директор ТОВ “АгроАналіз” Вадим Дудка.

вирощування артишоку

Потрібні першопрохідці

Аграрій підкреслює, що хтось таки має зробити перший крок у вирощуванні та популяризації артишоку в Україні. Адже ще 5-6 років тому, наприклад, мало хто знав, що таке спаржа, де її купити та як готувати. А тепер цією рослиною нікого не здивуєш. Така ситуація може бути й з артишоком. Тож той, хто першим популяризує культуру, зможе отримувати й більший прибуток. 

Але для того, щоб вирощувати артишок у промислових обсягах, необхідно не лише популяризація його як корисного продукта харчування, а й проведення ретельних випробувань наявних сортів і пошук нових. Це робота не одного року. Однак результат вирощування артишоку того вартий.

Редакційна команда MIZEZ

Схожі статті по темі: